background img
Nis 5, 2018
191 Views

Assassin’s Creed Suikastçının İnancı Seti (5 Kitap) – Oliver Bowden Kitabını İndir

Written by

Assassin’s Creed Suikastçının İnancı Seti (5 Kitap) – Oliver Bowden Kitabının Açıklaması:

Assassin’s Creed Suikastçının İnancı Seti (5 Kitap) – Oliver Bowden

Assassin’s Creed Serisi – Suikastçının İnancı – Oliver Bowden (5 Kitap Takım)

Setin İçindeki Kitaplar: Assassins Creed 1 – Rönesans Assassins Creed 2 – Yoldaşlık Assassins Creed 3 – Gizli Sefer Assassins Creed 4 – Sırlar Assassins Creed 5 – Sahipsiz

 

Assassins Creed 1 – Rönesans İtalya’nın soylu ailelerinin ihanetine uğrayan genç bir adam destansı bir intikam yolculuğuna çıktı. Yozlaşmanın kökünü kazımak ve ailesinin onurunu temizlemek için Assasin sanatını öğrenecekti.

Yolculuğu boyunca Ezio, Leonardo da Vinci ve Niccolò Machiavelli gibi büyük zihinlerin bilgeliğinden yararlanacaktı – çünkü hayatta kalması, yaşamına rehberlik edecek becerileri edinmesine bağlıydı.

Dostları için, değişimin itici gücü olarak özgürlük ve adalet uğruna savaşacak; düşmanları içinse kendini İtalyan halkını sömüren diktatörleri yok etmeye adamış

bir tehdit olacaktı.

Güç, intikam ve komplonun destansı hikâyesi başlıyor.

"Aileme ihanet edenlerden intikamımı alacağım. Ben ezıo audıtore da frıenze. Ben bir assasin’im…"

Assassins Creed 2 – Yoldaşlık Bir zamanlar azametle ayakta duran Roma harabeye dönmüştü. Şehrin dört bir yanı acı ve utanç tablolarıyla kaynıyor, halk zalim Borgia ailesinin boyunduruğu altında yaşıyordu. Sadece bir kişi insanları Borgia zulmünden kurtarabilirdi

– Assasin Üstadı, Ezio Auditore.-

Ezio’nun serüveni onu sınırlarını zorlayana dek sınayacaktı. Babası Papa’dan daha alçak ve daha tehlikeli olan Cesare Borgia, İtalya’yı fethedene kadar rahat etmeyecekti. İhanet dolu bu gibi zamanlarda komplo her yerde kol gezecekti; Yoldaşlık üyeleri arasında bile… Assassins Creed 3 – Gizli Sefer Marco’nun babası Niccolò Polo, tüm hayatı boyunca sır olarak tuttuğu hikâyeyi en sonunda anlatmaya başlayacaktı – Yoldaşlık’ın en olağanüstü Assasinlerinden Altaïr’in hikâyesini… Son derece zor ve korkutucu bir görevle yola çıkan Altaïr, Kutsal Toprakların dört bir yanında düşmanlarının canını alırken Assasin Amentüsü’nün, yani Suikastçının İnancı’nın da gerçek anlamını görüp anlayacaktı. Tarikata olan bağlılığını ispat etmesi gereken Altaïr, aralarında Tapınakçıların lideri Robert de Sable’ın da bulunduğu dokuz ölümcül düşmanını ortadan kaldırmak zorundaydı.

Altaïr’in yaşam öyküsünün ilk kez anlatıldığı bu kitapta, tarihin gidişatını değiştirecek bir serüven sizleri bekliyor. Tapınakçı komplosuna karşı Altaïr’in giriştiği bitmek bilmeyen mücadele… Hem şaşırtıcı hem de trajik tarafları olan aile hayatı… Ve en sonunda eski bir arkadaşının ihaneti…

Hakikat kanla yazılacak! Kanla ve Suikastçının İnancı’yla!..

Assassins Creed 4 – Sırlar Hakikat kanla yazılacak! Eskisinden daha tecrübeli, daha bilgili ve daha tehlikeli olan Usta Assasin Ezio Auditore, Altaïr’in kayıp kütüphanesini belki de Tapınakçıları sonsuza dek yok etmenin çözüm yolunu içeren bir kütüphaneyi bulmak üzere destansı bir yolculuğa çıkacaktı. Ancak korkunç bir keşif onu beklemekteydi. Kütüphane yalnızca gizli bir ilmi değil, aynı zamanda dünyanın o güne kadar öğrenmiş olduğu en sarsıcı sırrı içeriyordu; Tapınakçıların insanlığın kaderine hükmetmek için kullanmayı umduğu bir sırrı… Kütüphaneye girmek için beş anahtara ihtiyaç vardı onları bulmak için de Ezio’nun giderek büyüyen bir Tapınakçı ordusunun Osmanlı İmparatorluğu’nun istikrarını tehlikeye attığı bir şehre, çalkantılar içindeki Konstantinopolis’e seyahat etmesi gerekecekti.Atası Altaïr’in izinden yürüyen Ezio’nun Tapınakçıları son kez yenmesi gerekiyordu. Çünkü durum hiç bu kadar kritik olmamıştı ve kutsal bir yolculuk olarak başlayan serüven zamana karşı yarışa dönüşmüştü… Hakikat kanla yazılacak! Kanla ve Suikastçının İnancı’yla!..

Assassins Creed 5 – Sahipsiz HAKİKAT KANLA YAZILACAK!

“Ben kılıç kullanmakta ustayım. Ve ben öldürme işinde yetenekliyim. Bu yeteneğimden zevk almıyorum. Bu işte sadece iyiyim, o kadar.” 1735 Londra

Haytham Kenway kılıç tutabilecek yaşa geldiğinde beri silah eğitimi alıyordu. Ailesiyle birlikte yaşadığı ev saldırıya uğradığında -babası öldürülmüş ve kız kardeşi silahlı adamlarca kaçırılmıştı- Haytham yuvasını yapabileceği tek şekilde savundu: Öldürerek.

Artık bir ailesi olmadığından, gizemli bir eğitmen tarafından alınıp eğitildi ve ölümcül bir katile dönüştü. Öç alma isteği onu tükettiğinde, Haytham intikam almak için araştırmaya başladı. Artık kimseye güvenmiyor ve bugüne kadar bildiği her şeyi sorguluyordu. Assasinler ve Tapınakçılar arasında yüzlerce yıldır devam eden savaşın ortasına sürüklendiğinde etrafı komplo ve ihanetle sarıldı.

Ama o öldürmek için doğmuş ve eğitilmişti, karşısına kim çıkarsa çıksın durmayacaktı.

Asıl adı Anton Gill olan ünlü İngiliz romancı ve tarihçi Oliver Bowden'ın muhteşem kaleminin, serinin kendisine hayat veren bilgisayar oyununun yaratıcılarının üstün hayal gücü ile birleşmesi ile can bulmuş olan Assassin's Creed Suikastçının İnancı kitap seti sürükleyiciliği, akıcılığı ve nefes kesen maceraları ile kendi kategorisinde geleceğin klasik roman adaylarından biri olarak yer alıyor. 

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından takip edilen hikâye, ilk çıkış noktası olan bilgisayar oyununun dışında kendisine ait uzun metrajlı bir sinema filmine de ilham kaynağı olmuş bir eser. Serinin ilk kitabı olan Rönesans, suikastçı Ezio Auditore'nin intikam yolculuğunu konu ediyor. Ailesinin intikamını alma amacına baş koymuş olan Auditore'nin ustalıkla oluşturulmuş heyecan dolu macerasında gezinirken nefes kesen bir serüvenin içerisinde sürükleneceksiniz.

Fantastik kitap türünün tutkunları için dönemin en fazla ses getiren kitap serilerinden biri olan Assassin's Creed Suikastçının İnancı serisi aynı zamanda okuyucusunu tarihin tozlu sayfalarında bir yolculuğa çıkaran eserler arasında bulunuyor. Ezio Euditore'nin hayatta kalma ve intikamını son nefesine kadar sürdürme mücadelesinde kendisine rehber edindiği Leonardo da Vinci, Niccolo Machiavelli gibi dahilerin kurgudaki önemi, yaşadığı ve amacı uğruna sürüklendiği toprakların tarihi özellikleri ile birleşince kitap serisi basit bir fantastik roman seti olmanın çok daha ötesine geçiyor. Tarihin ve gerçeğin kurgusal bir karakterin yaşamı ile ustalıkla harmanlandığı kitap serisi bu yönü ile yalnızca fantastik kitap sever okurları değil, tarih, macera ve gizem kategorilerine ilgi duyan okuyucuları da kendisine hayran bırakıyor. 

Ubisoft tarafından geliştirilen bir bilgisayar oyununun hikâyesini içeren kitap serisi oyunda olmayan bazı noktaların açığa çıkarılması ile oyuna ve hikâyeye aşina okurlar için tamamlayıcı bir rehber niteliği taşıyor. Kitap serisi temelde ailesi en yakınları tarafından ihanete uğramış olan Ezio Auditore'nin intikam yolculuğunu konu ediniyor olsa da 5 kitaptan oluşan seri, ustalıkla bağlanan birbirinden farklı karakterler ve hikâyeler sunuyor.

Ezio Auditore ailesinin yaşadığı ihanetin ardından adaleti sağlayacak değişim için savaşan, sömürücü iktidara baş kaldıran ve diktatörlerin düzenine karşı savaşan bir suikastçi olarak yola çıkıyor. İntikam yolculuğu devam ederken kendisini yüzyıllardır süregelen bir güç savaşının ortasında buluyor. Tapınakçılar ve Assassinlerin ezeli savaşı. Bu yolda kendisini eğiterek ilerlerken izleyen kitaplarda gelmiş geçmiş en muhteşem Assassin olan Altair ve Haytham Kenway gibi karakterlerin hikâyeleri ile karmaşıklaşan yolculuğu intikam yolundaki Ezio'nun hikâyesinin İtalya'dan Osmanlı topraklarına kadar geniş bir perspektife yayılmasını ve nefes kesen bir maceraya dönüşmesini sağlıyor. Serideki kitaplar devam ederken yalnızca Ezio'nun hikâyesi değil, Kenway'ın öyküsü ve Ezio'nun atası saydığı Altair karakterinin ardındaki muhteşem hayal gücü sizleri kitabın içerisindeki dünyayı yaşamaya yetiyor. Usta bir Assassine dönüşme ve yüzyıllara dayanan bir savaşın parçası olmuş bir intikamı alma yolunda Ezio'nun karşısına çıkan onlarca farklı komplo, zorluk ve tehlike serinin bir solukta bitirilmesine yetiyor. Ayrıca serinin kurgusunda ihanet bitmek bilmeyen bir tehlike halini aldığından, hangi karakterin hangi amaç uğruna savaştığı gizemleri altında okuyucu Ezio ile çok güç bir savaşın ortasında sürükleniyor.

Akıcı ve sürükleyici kurgusu, üstün bir hayal gücü ile tarihin gerçeklerini ustalıkla harmanlandığı hikâyeleri ile Assassin's Creed Suikastçının İnancı Seti her macera sever okurun kütüphanesinde olması gereken baş yapıtlar arasında yer alıyor. Birinci kitabı bitirip hikâyeye giriş yaptıktan sonra tüm seri bitene dek kitapları elinizden bırakmak istemeyeceksiniz. Ustalıkla yazılmış bu intikam öyküsü setine kütüphanenizde mutlaka yer ayırın. 

Article Categories:
Genel

Comments to Assassin’s Creed Suikastçının İnancı Seti (5 Kitap) – Oliver Bowden Kitabını İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir