Aslı Mavitan kimdir, nereli, kaç yaşında?

tarafından
8
Aslı Mavitan kimdir, nereli, kaç yaşında?


Aslı Mavitan Kimdir, biyografi sitemizde Aslı Mavitan ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Aslı Mavitan kaç yaşında?, Aslı Mavitan memleketi neresi, Aslı Mavitan evi nerede, Aslı Mavitan nereli, Aslı Mavitan instagram, Aslı Mavitan ile alakalı her detay yazımızda..

Aslı Mavitan 22 Kasım 1980 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. 1973 Türkiye güzeli Yıldız Arhan’ın kızıdır. Babası ise müzisyen, şarkıcı Hayık Aram Tataryan’dır. Ermeni asıllıdır. Aslı Mavitan’ın annesi ve babası halen 2 yaşındayken boşanma kararı alarak yollarını ayırmıştır. Annesi Yıldız Arhan ikinci evliliğini Ahmet Mavitan ile gerçekleştirmiştir. Aslı Mavitan 18 yaşında babasının dininden çıkarak İslam dinini seçmiştir.  Şarkıcı Hayık Aram Tataryan’ın ilk evliliğinden Alex adında bir kardeşi bulunmaktadır. Ayrıca annesinin ikinci evliliğinden bir erkek kardeşi dünyaya gelmiştir.  Aslı Mavitan annesi Yıldız Arhan ve Ahmet Mavitan 2015 senesinde evliliklerini noktalayarak boşanmışlardır.   

Aslı Mavitan eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseyi bitirdiktan sonra eğitim hayatına Yeditepe Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nde bitirdi. Aslı Mavitan kariyerine TV 8 ekranlarında haber spikeri olarak adım attı. Haberleri kendine özgü tarzı ile sunumu sebebiyle ‘Yılın En İyi Hafta Sonu Ana Haber Spikeri’ ödülüne layık görüldü. Ayrıca 2012 senesinde da ‘En İyi Hafta Sonu Ana Haber Akşam Spikeri’ olarak seçildi.  2014 senesinde Beyaz TV ekranlarında ‘İşin Aslı’ adlı programın sunuculuğunu yaptı.  Aslı Mavitan özel yaşamında 8 Aralık 2015 tarihinde Kaan Balkaş ile nikah masasına oturdu. Lakin 2018 senesinde çift boşandı.

Aslı Mavitan eşi

Aslı Mavitan televizyonculuk kariyerinin yanında oyunculuk da yapmaya başladı. Bir Aile Hikayesi, Gülperi, Arka Sokaklar, De-Era, Ufak Tefek Cinayetler, Nereden Nereye, Hayat Sırları ve 7yüz dizilerinde rol aldı.

Aslı Mavitan hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri.

Aslı Mavitan oyunculuk kariyerine 2015 senesinde Hayat Bazı zaman Tatlıdır dizisi ile adım attı. 2016 senesinde Arka Sokaklar dizisinde rol aldı. Ardından 2017 senesinde Hayat Sırları, 7YÜZ ve Ufak Tefek Cinayetler dizilerinde rol aldı. İlk kez beyazperde de Nerden Nereye isimli sinema filminde rol aldı.

Aslı Mavitan kimdir, kaç yaşında, boyu, kilosu, nereli, burcu, oynadığı diziler,

2019 senesinde Gülperi ve Bir Aile Hikayesi dizilerinde rol alan Aslı Mavitan 2021 senesinde Star TV ekranlarında ‘Menajerimi Ara’ dizisinde “Mayda” kişiliğine hayat veren isim oldu. Aslı Mavitan boyu 1,73 cm kilosu 56 kg ve burcu Akrep göz rengi ise mavidir

Aslı Mavitan yer aldığı diziler ve filmleri

  • 2019 Bir Aile Hikayesi
  • 2018 Nerden Nereye
  • 2019 Gülperi
  • 2017 Ufak Tefek Cinayetler
  • 2017 Hayat Sırları
  • 2017 7YÜZ
  • 2016 Arka Sokaklar
  • 2015 Hayat Bazı zaman Tatlıdır