Arka Kapı Dergi 4.Sayı Kitabını İndir

tarafından
96
Arka Kapı Dergi 4.Sayı Kitabını İndir

Arka Kapı Dergi 4.Sayı Kitabının Açıklaması:

Arka Kapı Dergi 4.Sayı

“Wikipedia’Ya Uygulanan Erişim Yasağı İkinci Yılına Yaklaşıyor. Wikipedia İle İlgili Merak Edilen Soruları Wikimedia Vakfına Sizler İçin Sorduk. Wikimedia’Nın Yanıtları Sizi Çok Şaşırtacak!

Neredeyse Her Gün Bir Sızıntı Haberi İle Uyanıyoruz. Bu Veri Sızıntılarıyla Baş Etmek Samanlıkta İğne Aramak Mıdır? Pınar Dağ Veri Gazeteciliği Ve Sızıntı Kültürü İlişkisini Sizler İçin Yazdı.

Önce Meltdown Ve Spectre, Ardından Foreshadow. Donanım Üreticileri Hız Adına Güvenliği Feda Mı Ediyor? Yoksa Başka Sorular Mı Sormalıyız? Chris Stephenson Donanım Ve Yazılım Dünyasında Yaklaşan Devrimin Ayak Seslerini Duymamızı Sağlıyor.

Tüm Telefon Trafiğini İzlemek Ve Yönlendirmeye İmkân Veren Ss7 Protokolü Nasıl Çalışıyor? Neden İsrail Dışındaki Tüm Operatör Altyapılarında Ss7 Saldırısı Mümkün? Murat Şişman Sizler İçin Yanıtlıyor.

Koray Peksayar’In Kaleminden Yaşanmış Bir Adli Soruşturma Hikâyesi. Kendinizi Karmaşık Bir Olayın Tam Ortasında Bulmaya Hazır Mısınız? Usta Bir Adlibilişimci İle Zor Bir Vakayı Çözmeye Ne Dersiniz?

Laptop’Unuzun Hacklenip Hacklenmediğini Merak Ediyor Musunuz? Micah Lee’Nin “Laptop’Um Hacklendi Mi?” Yazısı Tam Size Göre.

Siber Güvenlik Bir Stratejik İletişim Meselesi Mi? Peki Bir Seçim Kampanyasının İletişim Danışmanı Bir E-Postayı Yanlış Cevaplarsa Neler Olur? Minhac Çelik Bir Kitap Okudu Ve Tüm Paradigmamızı Değiştiriyor.

Hem Yerli Olsun Hem De Milli Diyenler, Çok Geçmeden Uzun Dönem Mi Kısa Dönem Mi Sorularını Soruyor. Çünkü Zorunlu Askerlik Hizmeti Sektör Çalışanlarının Kariyerleri Açısından Önemli Bir Dönemeç. Utku Şen Yerli Yazılım Hamlesindeki Gözden Kaçan Detayları Dikkatleri Çekiyor. İsrail Örneğinden Hareketle, Kalifiye Elemanların Zorunlu Askerlik Hizmetinin Nasıl Ülke İçin Bir Katma Değerli Hizmete Dönüştürülebileceğini İrdeleyerek, Ülkemiz İçin Önemli Bir Çözüm Önerisi Sunuyor.

Anahtarı Komşuya Yahut Paspasın Altına Bırakabilirsiniz Ancak Pgp Şifrelemesi İçin Gerekli Olan Açık Anahtarınızı Nasıl Paylaşacaksınız? İletişim Kurduğunuz Kişi, Gerçekten Sizin İletişim Kurmayı İstediğiniz Kişi Mi? Recep Kızılarslan Açık Anahtarlı Şifrelemede Anahtar Değişim Problemi Ve Keybase’İ Sizler İçin Yazdı.

İki Aşamalı Doğrulama (2Fa) Kimlik Saldırına Karşı En Önemli Güvenlik Mekanizmalarının Başında Geliyor. Ama Reelphish Gerçek Zamanlı Phishing Aracı Sayesinde Güvendiğiniz Dağlara Kar Yağabilir, 2Fa Gardınız Da Düşebilir. Ayrıntıları Huriye Özdemir’İn Kaleminden Okuyun.

Toplu Gözetimde İşletim Sistemlerinin Rolü Nedir? En Güvenli İşletim Sistemi Hangisi? Tails Mi Qubeos Mu Yoksa Whonix Mi? Furkan Senan Sizin İçin Yanıtlıyor.

Dos (Denial Of Service) Saldırılarının Anatomisi Ve Yeni Bir Dos Aracı Binarycannon’U Uygulamanın Yazarı Bener Kaya ‘Dan Okuyun.

Domain Cached Credentials (Dcc) İle Active Directory Yönetici Hesaplarını Ele Geçirin. Giray Menekay Ayrıntıları Sizler İçin Yazdı.

İlk Sayımızdan İtibaren Kriptoloji Konusunda Meraklı Zihinleri Aydınlatan Bayram Gök Bu Defa Endüstri Devrimi’Nde Kriptoloji Yazısı İle Karşınızda.

Bilgisayarımıza İndirdiğimiz Yazılım Zararlı Mı, Arşivimizdeki Dosyalar Değişti Mi, Bağlandığımız Web Sitesinin Sertifikası Güvenli Mi? Kullandığımız Sistemler Bütün Bu Sorulara Yazılımların, Dosyaların Ve Sertifikaların Özet Bilgilerine Bakarak Yanıt Veriyorlar. Halit İnce İle Özet Fonksiyonları’Nın Sihirli Dünyasına Bir Yolculuğa Ne Dersiniz?

Amatör Telsizcilik Sınavı Yaklaşıyor. Tüm Telsiz Amatörleri Derneği Başkanı Murat Kaygısız Her Yazısında Gönüllere Amatör Telsizcilik Tohumları Ekmeye Devam Ediyor. Kesintisiz Bir Gps Sistemi Automatic Packet Reporting System’Nin (Aprs) Bilinmeyenlerini Murat Kaygısız’Dan Okuyun.

3. Sayımızda Holding Koridorlarında Gece Yarısı Macerasını Okuduğumuz Yusuf Şahin Bu Defa Bir Üniversite Ağına Nasıl Sızdığını Anlatıyor.

Uluslarası Camiada Zararlı Yazılım Çalışmalarından Çokça Söz Ettiren Kadın Araştırmacı Amanda Rousseau (Malwareunicorn) Röportajı Utku Şen İmzası İle Dergimizin Dördüncü Sayısında.

Türkiye’Nin İlk Basılı Hacker Dergisi Arka Kapı Dördüncü Sayısı İle Sizlerle.
Bayinizden Israrla İsteyiniz 😊”