Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon Pdf indir

tarafından
3
Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon Pdf indir


Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 265 sayfadan oluşan Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Gülbadi Alan Ayşegül Kuş tarafından kaleme alınan Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 16 x 24 cm ebatındadır. Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon kitabını 9786052104156 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon pdf oku indir.

Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon pdf indir

Osmanlı topraklarındaki faaliyetlerine 1820’de gönderdiği iki misyoner ile başlayan Amerikan Board örgütünün Trabzon ile ilk tanışıklığı 1830, ilk karşılaşması 1831’de Eli Smith ve Harison Gray Otis Dwight ile gerçekleşmiştir. Burada Amerikan Board adına kalıcı bir çalışma başlatılmasına karar verilmesinin ardından 19 Ocak 1834 tarihinde İzmir’e, ardından aynı ay içinde İstanbul’a gelen Thomas Pinckney Johnston’un eşiyle birlikte Trabzon’a yerleşmesi ve misyonerlik çalışmaları başlatması kararlaştırılmış ve bu karar Kasım 1834’te uygulamaya konmuştur. 1835’e gelindiğinde Trabzon Küçük Asya Misyonu içinde İzmir, Sakız, Bursa ile birlikte bir istasyon olarak tanımlanmıştır. Amerikan Board örgütünün İstanbul’un doğusunda, Karadeniz Bölgesi’nde en erken çalışma başlattığı merkez Trabzon’dur.
Elinizdeki kitap, Amerikan Board örgütü tarafından yayına giren Yıllık Raporlar ve The Missionary Herald’ın 1820-1923 senelerı arasında çıkan sayılarından elde edilen bilgiler ışığında Trabzon ve etrafında yürütülen misyonerlik çalışmalarının takip ettiği süreç ile ilgili ayrıntılı bilgiler verecek ve okuyucuya bu bilgiler ışığında Amerikan Board misyonerlerinin şehirdeki misyonerlik maceraları ile ilgili bir değerlendirme yapabilme olanağı sunacaktır. 

Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon kitap özeti

Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon pdf oku

Amerikan Board Kaynaklarında Trabzon Pdf indir