background img
Eki 23, 2018
142 Views

Algernon'a Çiçekler – Daniel Keyes – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir

Written by

Algernon'a Çiçekler – Daniel Keyes – PDF ve EPUB İndir | E-KİTAP İNDİR Kitabını İndir Kitabının Açıklaması:
Bilim adamları zeka geriliği yaşayan insanlar için çok büyük bir buluş gerçekleştirmişlerdi. Bu deneyi bilindiği gibi önce insan dnasına en yakın olan farelerde denediler ve olduç şaşırtıcı bir ilerleme kaydettiler. Deneyin başarılı olduğu farenin adı Algernon adlı bir fareydi. Algernon deney öncesi bir labirente hiç bir zeka olmadan körleme bir şekilde lbirentin başka bir ucuna konan peynire gitmeye çalışırken bu deneyden sonra geçtiği yolları kısmen ezberleyerek ona göre hareket edip hedefine daha kısa sürede ulaşmıştı. Artık bir insanda dene vakti geldiğinde Charlie adında doğuştan zeka geriliği yaşayan bir kişinin ailesi gönüllü oldu. Charlie’nin günlük yazarak zeka gelişimini takip edeceklerdi. Nitekim oldukça ileri bir zeka sıçraması oldu kısa zamanda. Artık Charlie’nin normal bir insandan farkı yoktu. Zaman geçtikçe normal insanlardan daha zeki olmaya başlayan Charlie uyum sorunları yaşamaya başladı. En son Algernon adlı farede zeka geriliği başladı.  Peki ya Charlie’nin sonu da aynı olacak mıydı? Algernon’a Çiçekler adlı romanı e kitap olarak pdf ve epub formatın da indirip okuyabilirsiniz.

Algernon’a Çiçekler Hakkında

Çok düşük bir IQ ile doğan Charlie, bilim adamlarının, zeka seviyesini artıracak deneysel ameliyatı gerçekleştirmeleri için kusursuz bir adaydır. Bu deney Algernon adındaki laboratuvar faresinde test edilmiş ve büyük bir başarı elde edilmiştir. 

Ameliyattan sonra, Charlie’nin durumu günlüğüne yazdığı raporlarla takip edilmeye başlanır. İlk yazdığı raporlara çocuksu bir dil ve imla hataları hakimdir. Ve sonra ameliyat etkisini göstermeye başlar. Charlie artık, insanların kendisiyle dalga geçemeyeceğini ve bir sürü arkadaş edineceğini, aşık olduğu kadına açılabileceğini düşünür. Fakat zekası normalin çok üstüne fırladığından, çevresinde yadırganır, kıskanılır ve istemiş olduğu arkadaşları edinmekte yine başarısız olur ve yine yalnızdır…

Bu deney, son derece önemli bir buluş olarak görülüyordu, ta ki Algernon’da ani bir gerileme baş gösterene kadar… Acaba Charlie’de de aynı gerileme olacak mıydı?

Algernon’a Çiçekler Yorumlar

“İnandırıcı, sürükleyici ve oldukça dokunaklı bir hikaye.” 
-New York Times-

“Heyecan verici bir günlük… Bu kitaptaki bazı sahneleri hayatım boyunca aklımdan çıkarabileceğimi sanmıyorum.” 
-The News & Observer-

“İnsanı içine çeken bir roman, özgün… Önemini uzun süre kaybetmeyecek bir hikaye.” 
-Library Journal-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir