background img
May 26, 2018
67 Views

Adım Nisan – Bahar Feyzan Kitabını İndir

Written by

Adım Nisan – Bahar Feyzan Kitabının Açıklaması:

Adım Nisan – Bahar Feyzan

Tanrı’nın bizimle konuşabildiği tek dildir kader…

Balat’ın evden eve gerilen iplere asılı çamaşırlarıyla renklenen çıkmaz bir sokağında gözlerimi dünyaya açmışım. Doktorum Baytar Ekrem’in beni bacaklarımdan aşağı sallayışıyla çığlığı bastığımda bir bahar sabahıymış. Beni geleceğime hazırlayan doktoruma belki de teşekkür etmeliydim; sayesinde, büyüdüğümde beni yine tepeden aşağı sallayacak adamlara karşı ilk bağışıklığı kazandığım için…
Babam ben doğarken yoktu. Doktorun dışında elimi ilk tutan anneannemdi.
Meğer o gün, babam evi terk etmiş. Bana bir hoşça kal bile demeden! Kelimelere dökememiştim ama farkındaydım, eğer doğarken baba kucağına verilmiyorsan, hayat seni hiçbir erkeğin kucağına kolay kolay koymuyor.
Bunu çok sonra anlayacaktım.
Her kızın hayalidir, diye başlar hikâye… Genç kız, sonunda tam da istediği gibi bir hayata kavuşacaktır. Sanki o çabalamamış, bir mucize olmuştur… Nisan Nesin’in hikâyesi böyle başlamadı, sanki böyle de bitmeyecek. Çünkü kendi kendisini büyüten çocukların hikâyeleri Tanrı’nın sol eliyle yazılır.
Bir AVM inşaatından çıkan cesetler…
İşadamı Durmuş Adalet’in tuhaf vasiyeti…
Ve bir anda sır olan sevgilisinin peşine düşen Nisan’ın iki erkek arasında savrulması…

Yazar Hakkında:
Bahar Feyzan İstanbul doğumludur. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını New York University’de uluslararası ekonomi üzerine yaptı. İlk olarak CNBC-e’de medyaya adım attı. Habertürk TV kurucularından oldu. NTV’nin New York temsilcisi olarak beş yıl Amerika’da yaşadı. Türkiye onu Truva filminin başrol oyuncusu Brad Pitt’le yaptığı röportajla tanıdı. Haber müdürlüğü yaptı. Star TV, Kanal 24 ve TRT Türk’te kendi programlarının editör ve sunuculuğunu üstlendi. TV8 için Adnan Menderes belgeselini yazdı ve hazırladı. Türkiye’nin tarihi ve antik kentleriyle ilgili belgesel programları hazırlayıp sundu. Senaryo yazarlığına devam eden yazarın ilk romanı Struma, Aşk Yolcusu, 2014 yılında Everest Yayınları’ndan çıktı. Yazar Şalom gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir