background img
Ağu 11, 2018
67 Views

Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9.Ay-Kolektif Kitabını İndir

Written by

Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9.Ay-Kolektif Kitabının Açıklaması:

Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9.Ay-Kolektif

Adım Adım, uzman pedagog ve psikologlarca hazırlanmış, çocukların aylık gelişimine özel, kitap üzerinde aktivite yapılabilen ve çocuğunuzun gelişimini destekleyen bir gelişim setidir. Miniklerin ay ay gelişimlerine göre hazırlanan setler 9. aydan 48. aya kadar zihinsel, duygusal-sosyal, motor ve dil gelişimlerini destekler. Bu setin hazırlanmasındaki amaç; çocuğun hayatındaki önemli kişilerle yakın bir ilişki halinde dış dünyayı deneyimlemesine olanak sağlamak ve öğrenmeyi günlük yaşantı içinde desteklemektir. Karşılıklı duygusal alışveriş, keyif alma hali, odaklanma, keşfetmekten alınan haz, çocuğun zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi için son derece önemlidir. Pek çok araştırma, çocuğa bakım veren kişi ile kurulan böylesi ortak bir paylaşımın, çocuğun gelişimine olan katkısının büyük olduğunu göstermektedir. 9– 48 ay arası çocukların gelişim süreci bütün yaşamlarını biçimlendirir. Duygusal-sosyal, motor, dil ve zihinsel gelişimlerinin temelleri bu dönemde atılır. Kişilikleri oluşmaya başlar, yetenekleri ve becerileri bu dönemde gelişir. Adım Adım, anne ve babaların bu dönemi doğru yönetmeleri ve çocuklarına verecekleri eğitime planlı destek için tasarlanmıştır. ADIM ADIM’ ın her aya özel hazırlanmış seti, çocuğunuzun zihinsel, duygusal/sosyal, dil ve motor gelişimini destekleyen bilgi, donanım ve etkinlikleri içerir. Setlerin içinde; Aktivite Kitabı: İlgili aya ait gelişim tablosu, aktiviteler, aktivitelerin amaçları, ebeveynlere yönelik talimatlar ve önerilerden oluşur. Gelişim Tablosu: Aktivite kitabının içinde yer alan tablo, çocuğunuzun aya özel gelişimini anlatır. Oyun malzemeleri: Her aya uygun aktiviteleri uygulamaya yönelik oyun malzemeleri içerir. Ebeveyn/Çocuk Kitapları: Aya özel çocuk kitapları ya da anne babalar için bilgilendirici kitaplar yer alır. Hikayeler: Çocuğunuzun yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştirir. Çocuk Şarkıları: Çocuklar için özel hazırlanmış ve çocuklar tarafından seslendirilmiş şarkılardır. Makaleler: Uzman pedagog ve psikologlar tarafından hazırlanmış makaleler anne ve babalar için yönlendirici bilgiler içerir. bulunur.

Yetişkin bir bireyin sahip olduğu kişilik özelliklerine ait ilk tohumların, doğumdan sonraki ilk 9. ayda ebeveynler tarafından atıldığı söylenebilir. Kişinin hayat boyu sahip olacağı algılar ile çevreye vereceği tepkiler, tam bu dönemde oluşmaya başlayıp; 48. aya kadar devam eder. Bebeğinizin, bu dönemde duyacağı her ses, dinleyeceği her hikâye ve alacağı her tepki ile ilerleyen dönemlerde vereceği tepkileri belirlediği söylenebilir. Bebek ve çocukların kişisel gelişimi için en önemli nokta olarak tanımlanan 9-48. ay dönemi, haliyle ebeveynler açısından da büyük önem taşır.

Birçok ebeveyn bebeğinin bu önemli gelişim döneminde pedagog ve çocuk gelişim uzmanları tarafından profesyonel destek ve danışmanlık gibi yardımlara ihtiyaç duyar. Tam bu ihtiyaca yönelik olarak hazırlanan Adım Adım Bebek Eğitim Setleri, uzman akademisyen kadrosu ile hazırlanmış olup; ebeveynlerin tüm danışmanlık ve eğitim ihtiyacını bir set halinde profesyonel olarak sunmayı hedefler. 

Bebeğinizin kişilik gelişimi için ilk adım olarak görülen 9. ayın, tüm gelişim sürecinin ilerleyişini belirleyecek olan en kritik dönem olduğu söylenebilir. Özenle yetiştireceğiniz bebeğinizin hayat boyu sahip olacağı özellikler, hayatı boyunca sahip olacağı diğer her şeyi derinden etkiler. Anne ve babasından gelişim döneminde yaratıcı hikâyeler dinleme imkânı bulan bebeklerin, yetişkinlik döneminde sanat ve sanat kolları gibi yaratıcı yönün etkin olduğu işlerde başarılı olacakları öngörülür. Aynı zamanda kritik gelişim süreci boyunca iletişim konusunda yapıcı ve sabırlı davranan ebeveynler ile yetişen çocukların, ilerleyen dönemde topluluk önünde konuşma yapma üzerine büyük gelişim gösterdikleri ve çoğunlukla politika, siyaset gibi iletişimin önem taşıdığı alanlara yöneldikleri gözlemlenir. 

9. ayın tüm ihtiyaçlarını en kolay şekilde karşılamak üzere uzman psikolog ve akademisyenler tarafından hazırlanan Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9. Ay ile ebeveynler güvenilir ve pratik bir profesyonel yardım alma imkânı bulur. Set içerisinde bulunan her bir aktivite ile bebeğinizin duyusal-sosyal, dil, motor ve zihinsel alanlarda bütün kişilik gelişimi destelenerek; hayat boyu öğrenme süreci kusursuz bir şekilde başlatılmış olur. 

Bebeğiniz için eğlenceli şarkı ve yaratıcı hikâyelerin bulunduğu bebek eğitim seti, siz ebeveynlerin profesyonel danışmanlık ve bilgi ihtiyacını karşılamak adına da birbirinden farklı makale, kitap ve yardımcı kitapçıklar bulundurur. Bebeğiniz için gönderimi yapılacak olan her bir eğitim seti, bebeğinizin doğum tarihine göre hazırlanır ve birbirinden farklı materyaller içerir. Her ay yenilenen içerikleri ile gönderilecek olan Adım Adım Bebek Eğitim Seti; setlerin ana materyali olan Aktivite Kitabı, aktivite kitabının ilk sayfasına yer alan Gelişim Tablosu, Oyun Malzemeleri, Ebeveyn/Çocuk Kitapları, Hikâyeler, Çocuk Şarkıları, Makaleler ve Ayın Beslenme Keyfi Kitapçığı olmak üzere 8 ana materyalden oluşur. 

Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9. Ay, gelişimi profesyonel uzmanlarca desteklenen, ebeveyn ile kuvvetli iletişim kurma şansı yakalayan, yaratıcılığı en üst seviyede, eğitim isteği yüksek ve öğrenme becerileri gelişmiş olan bir çocuk yetiştirmek isteyen anne babalar için rehber niteliğindedir. Bu setler ile, bebeklerinin kişilik gelişiminini belirleyecek olan ilk adımı profesyonel uzman desteği eşliğinde atmak isteyen ebeveynlere, bu dönemi en doğru şekilde yönetebilme ve ihtiyaç duydukları uzman desteğine en kolay yoldan ulaşma imkânı verilir. 

Bebeğiniz için her ay, o ayki gelişim ihtiyacına yönelik olarak hazırlanan ve yeni ay döneminin başında adresinize ulaşacak olan profesyonel eğitim setlerini, hepsiburada.com adresinden online alışveriş seçeneği ile satın alabilir; Adım Adım Bebek Eğitim Seti 9. Ay ürünü ile bebeğinizin kişilik gelişimine dair ilk adımı güvenle atabilirsiniz. 

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir