background img
Mar 18, 2018
662 Views

4N1K 2 – Büşra Yılmaz Kitabını İndir

Written by

4N1K 2 – Büşra Yılmaz Kitabının Açıklaması:

4N1K 2 – Büşra Yılmaz

4N1K 2

Büşra Yılmaz

ÇETE GERİ DÖNÜYOR!

“Aşk için yapılacaklar listesi”ne uymak zorunda olan Yaprak, çeteyi toparlamakta giderek zorluk çeken Ali, mikser gibi sürekli ortalığı karıştıran Oğuz, öfke, küfür ve kıskançlık problemini kontrol altına almak için psikoloğa giden Gökhan ve hayatının kadınını bulmak için gizemli bir internet karakteri yaratan Sinan…

Barış, Yaprak’a aşk koçluğu yapmak için gizlice çetenin karmaşık hayatının tam ortasında biter.

Ve en önemlisi, Yaprak geçmişten gelen büyük gizemi çözebilecek midir?

(Tanıtım bülteninden)

 Kitap hakkında:

İnternet üzerinde yazdığı hikaye ile bir anda büyük beğeni toplayan genç yazar Büşra Yılmaz, 4N1K ile okurları ile gerçek bir kitap vasıtası ile buluşmuştu. Ünlü yazar hayranlarını fazla bekletmiyor ve serinin ikinci kitabı olan 4N1K 2 On İkiden Sonra ile yeniden okurlarının karşısına çıkıyor.

4N1K 2 romanında Yaprak, Ali, Oğuz, Gökhan ve Sinan’ın maceralarını okuyoruz. Karakterler kendi hayatlarını düzene sokmaya çalışırken yine günümüz gençlerinin hayatlarını mükemmel bir şekilde ele alıyor ve onların günlük sorunlarını eğlenceli bir şekilde okurlara sunuyor.

Rengârenk bir sürü balon hayal edin ve bu balonların içi en sevdiğinizin kokusu ile dolu. Öyle hayal edin ki; Yaprak adında bir genç kızın, yavaş yavaş kalbine girmiş ve tam da kalbinin ortasında patlamış bu balonlar.

Oğuz, Sinan, Gökhan, Ali ve Yaprak, hayat onları çocukluklarında karşılaştırmış ve birlikte bugüne kadar getirmiştir.

Oğuz: Hiçbir şeyi ciddiye almayan etrafındakilerle ve hayatla her koşulda dalga geçen bir karakter…

Sinan: Hayatının kadınını bulmak için birçok oyuna başvuran…

Gökhan: En küçük bir olayda bile sinirlenebilecek bir yapıya sahip…

Ali: Ağırbaşlılığı ile her şeyi dozuna göre yaşayan, grubun en sakin ve aklı başında olan üyesidir. Yaprak’a kör kütük aşık olması haricinde…

Yaprak: Aşka dair hiçbir şey bilmeyen ve Ali’nin aşkı içinde ne yapacağını bilemeyen bir karaktere sahiptir.

Büşra Yılmaz’ın 4N1K2 kitabı, kimi yerinde güldürerek; kimi yerinde içinizi burkacak. Lise çağındaki gençlerin komik, birbirine bağlı, değerli hayatlarını mizah ile anlatılıyor. Hem gençler hem de yetişkinler için eğlenerek bir okuyuşta bitireceğiniz bir kitap!

İnternet üzerinden paylaştığı hikâyeleri ile bir anda özellikle genç yaştaki okurların büyük beğenisini kazanan Büşra Yılmaz, ilk kitabı 4N1K ile okuyucuları ile buluşmuştu. Genç yazar ilk kitabının devamı olan 4N1K 2 On İkiden Sonra sayesinde okuyucularını fazla bekletmiyor.

1993 Tokat doğumlu olan genç yazar sosyal paylaşım sitesi Wattpad’teki yazıları sayesinde gündeme oturuyor.  Düzce Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nü bitiren Büşra Yılmaz, ilk kitabı yayınlandığında hâlâ öğrenciydi. Wattpad’de @MishaPM takma adı ile hikâyeler yazmaya başlayan genç yazar, okuyucu sayısının 25 milyonu bulması ile yayıncıların dikkatini çekiyor. Akıcı dili, kıvrak zekâsı ve samimiyeti nedeniyle dikkat çeken yazar özellikle genç okurların hayranlığını kazanıyor. Henüz 21 yaşında iken ilk kitabı yüz bin satan Büşra Yılmaz, dört erkek ve bir kızın macera dolu hikâyesi ile muhteşem hayal dünyasını okuyucuları ile paylaşıyor. 4N1K ile en çok okunan yazarlar arasında yerini alan Büşra Yılmaz, 2016 Elele Avon Kadın Ödülleri’nde yazar dalında ödüle layık görüldü. Ayrıca yazarın 4N1K kitabı Deniz Coşkun tarafından senaryolaştırılarak başrollerini Burak Yörük, Gözde Mutluer, Sina Özer, Cemrehan Karakaş ve Hasan Denizyaran’ın paylaştığı bir sinema filmi haline getirildi.

Yazar, ilk kitabı olan 4N1K’da Yaprak’ın hikâyesini okuyucuları ile paylaşıyor. Sıradan bir kız çocuğu olarak okul hayatına başlayan Yaprak, birlikte büyüdüğü 4 erkek arkadaşı sayesinde ilerleyen yıllarda akranlarından çok daha farklı bir genç kız haline geliyor. Yaprak’ın dünyası, on iki yıllık dostları olan Ali, Oğuz, Gökhan ve Sinan’dan oluşuyor. Gamzesiyle kalpleri çalan Ali, hayatı pizza, pijama ve pislik üzerine kurulu Oğuz, sevgilisini kendinden bile kıskanan Gökhan ve çorap fetişi olan çapkın Sinan, Yaprak’ın kalbini öylesine tıka basa dolduruyor ki, Yaprak aşka ihtiyaç duymuyor. Ta ki doğum gününde Yaprak’a gelen hediyeye kadar.

İlk kitabın devamı niteliğinde olan 4N1K 2’de de Yaprak, Sinan, Gökhan ve Oğuz’un maceraları devam ediyor. Kitabın ana karakterleri kendi hayatlarını okuyucuya sunarken bir yandan da günümüz gençlerinin hayatlarını gözler önüne seriyor. Gençlerin günlük sorunlarını hikâyesinde mükemmel bir şekilde ele alan yazar eğlenceli tavrıyla da keyifli bir hikâyeye ev sahipliği yapıyor.  Epsilon yayınlarından çıkan 4N1K 2 On İkiden Sonra kitabı, karmaşık aşk hayatı nedeniyle hayatı karmaşıklaşan Yaprak’ın ve diğer dört erkeğin hayatını akıcı bir dille okuyucuya sunuyor. Hayatının aşkı Merve’yi bir kez daha kaybeden Gökhan, Zeliş’in hamile olduğunu öğrenen Oğuz, burnunun dibindeki aşkı göremeyen Sinan’ın maceralarını anlatan serinin ikinci kitabında kahramanların büyüdüğü gözleniyor. Olgunlaşan kahramanların olaylara bakış açısı da değişiyor. Yaprak’ın büyük aşkı Ali’ye karşı davranışlarında Barış’tan destek alması ve Barış’ın Yaprak’a olan aşkı oldukça etkileyici bir performans gösteriyor. Dostluktan da öte bir kardeşlik sevgisi ile bağlı olan arkadaş grubunun aşkları, dertleri, ağlamaları ve gülmeleri okuyucuya doğrudan yansıtılıyor. Kitabın bazı bölümleri âşık olan Ali’nin ağzından bazı bölümleri ise Yaprak’ın ağzından anlatılıyor. Yaprak romanda aşk için yapılacaklar listesine uymak zorunda kalırken, Oğuz tüm roman boyunca sürekli ortalığı karıştırıyor ve bu arada da Ali çeteyi toparlamakta zorluk çekiyor. Gökhan, kıskançlık ve öfkesini kontrol altına almak için psikoloğa gitmeye başlıyor ve Sinan ise hayatının kadınını bulmak için gizemli bir karakter yaratıyor. Barış ise Yaprak’a aşk koçluğu yapıyor. Kitabın en dikkat çeken bölümü ise Yaprak’ın geçmişte saklı olan gizemi çözmesi oluyor.

Genç yazar Büşra Yılmaz’ın kitapları arasında Ölüme Fısıldayan Adam, 4N1K ve 4N1K 2 yer alıyor.

 

Comments to 4N1K 2 – Büşra Yılmaz Kitabını İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir