background img
Mar 23, 2018
161 Views

2018 KPSS – ALES – DGS – YGS – LYS Paragraf Soru Kitabı – Ayhan Adıyaman Kitabını İndir

Written by

2018 KPSS – ALES – DGS – YGS – LYS Paragraf Soru Kitabı – Ayhan Adıyaman Kitabının Açıklaması:

2018 KPSS – ALES – DGS – YGS – LYS Paragraf Soru Kitabı – Ayhan Adıyaman

Yargı Yayınları 2018 KPSS ALES DGS YGS LYS Paragraf Soru Kitabı

“Soru Çözümleme Teknikleri”
Değişimin Farkında Ol

2018 KPSS – ALES – DGS – YGS – LYS Paragraf Soru Kitabı, paragraf sorularındaki eksikliklerini tamamlamak isteyen öğrenciler için hazırlanmış kaynaklar arasında yer alıyor. Ders Sınav kitapları arasında bulunan ürün, KPSS'den LYS'ye kadar her sınavda karşılan paragraf soru tiplerini içeriyor. Paragraf soruları karşısında öğrencilerin kendi stratejilerini belirlemelerine yardımcı oluyor, odaklanma yeteneklerini artırarak sınav esnasında sorulara fazla zaman harcamadan, doğru bir şekilde çözmelerine yardım ediyor.

Ayhan Adıyaman tarafından soru kitabı olarak hazırlanan ürün, alışılagelmiş klasik paragraf sorularından öğrencilerin nadiren karşılaşabileceği sorulara kadar farklı soru tiplerine yer veriyor. Soru çözümleme tekniklerini, uygulama yaparak öğrenmelerini sağlıyor. KPSS'ye girmeyi düşünen eğitim bilimleri öğrencilerinden üniversite sınavlarına hazırlanan lise öğrencilerine kadar geniş bir kitleye, sınavların vazgeçilmezleri arasında yer alan paragraf sorularına yaklaşım tekniklerini geliştirmelerine yardım ediyor. Uzun paragraf sorularında, sınav stresi ile beraber oluşabilecek dikkat dağınıklıkları ile baş etmelerine imkân tanıyor, soruyu hatalı okuma gibi nedenlerden oluşabilecek hatalı cevaplama ihtimalini azaltıyor, soruda gereğinden fazla zaman kaybetmelerinin önüne geçiyor ve pratik çözüm yöntemleri ile tanışmalarını sağlıyor.

2017 yılında yayınlanan 2018 KPSS – ALES – DGS – YGS – LYS Paragraf Soru Kitabı, en son gerçekleştirilen sınavlarda yer alan paragraf soruları göz önüne alınarak güncelleniyor. KPSS, ALES, DGS, YGS ve LYS'de çıkmış soru tiplerine yakın örnekler barındırıyor, sınav kapsamında yer alan sorularla pratik yapma imkanı tanıyor. 335 sayfadan oluşan sınavlara hazırlık kitabı, öğrencilerin yanlarında rahatlıkla taşıyabilmeleri ve diledikleri yerlere rahatlıkla götürebilmeleri açısından ciltli olarak satışa sunuluyor. Karton kapakla desteklenen, 1. kalite hamur kağıda basılan 2018 KPSS – ALES – DGS – YGS – LYS Paragraf Soru Kitabı, 19 x 27 cm boyutları sayesinde rahatlıkla çantada taşınabiliyor. 

Kısa zaman içinde paragraf sorularına hakim olunmasını sağlayan soru kitabı, belirli soru tipleri hakkında benzer soruları bir araya getirerek pratiklik kazanmanızı kolaylaştırıyor. Sınavlarda Türkçe soruları içinde yer alan paragraf sorularını çok daha rahat çözmenizin yanı sıra daha hızlı okuma ve kavrama becerisi kazanmanıza yardım ediyor, Türkçe kategorisi dışında sorulan uzun tanım barındıran soruları da daha rahat çözebilmenize yardım ediyor. Soruda isteneni anlama, paragrafın içinde kaybolmadan esas istenenin bulunması ve yanlış şıkları hızlı bir şekilde eleme becerisini kazandırıyor, yoğun dikkat gerektiren sorular için gerekli temelin oluşturulmasına katkıda bulunuyor. Bölümler halinde hazırlanan kitap, öğrencilerin eksik oldukları konuya gerekli vakti ayırmalarını sağlıyor, benzer tipteki sorularla çokça kez karşılaşarak hız kazanmalarına imkân sunuyor.

Öğrencilerin pekiştirici bir kaynak olarak değerlendirebileceği kitap, düzenli aralıklarla çözüldüğünde sınavlara etkili bir şekilde hazırlanmalarına gerekli desteği sağlıyor. Soru çözerken zamanla ilgili sıkıntı yaşayan öğrencilere süre sınırlaması yapılarak çözmeleri tavsiye ediliyor. Temel paragraf sorularında ustalaşmak isteyenler kadar dikkat dağınıklığı nedeni ile soruları doğru cevaplayan öğrencilere önerilen kaynak, öğrencilerin girecekleri sınavlardan başarılı olmalarına katkıda bulunuyor. Güncel soru tiplerine yer verilmesi, farklı paragraf soru tiplerinin bulunması ve farklı zorluk seviyelerine hitap eden örneklerin barınması, soru çözme tekniklerini iyileştirmek isteyen öğrenciler için benzersiz bir kaynak olmasını sağlıyor. 

Hazırlandığınız sınav her ne olursa olsun temel paragraf sorularını kaçırmak istemiyor, soruları çözerken gereğinden fazla zaman harcadığınızı düşünüyor ya da paragraf sorularına odaklanmakta güçlük yaşıyorsanız 2018 KPSS – ALES – DGS – YGS – LYS Paragraf Soru Kitabı'na bir şans verebilirsiniz. Soruları çözerken süre tutabilir, belirli bir zaman dilimi içinde çözme için kendinizi şartlandırabilir ya da serbest bir zamanda çözerek soru çözme tekniğinizi geliştirebilir, girdiğiniz sınavlarda başarılı olma ihtimalinizi artırabilirsiniz. 

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir