background img
Mar 25, 2018
199 Views

2018 Ales Tamamı Çözümlü Fasikül Çıkmış Sorular (2011-2017) Kitabını İndir

Written by

2018 Ales Tamamı Çözümlü Fasikül Çıkmış Sorular (2011-2017) Kitabının Açıklaması:

2018 Ales Tamamı Çözümlü Fasikül Çıkmış Sorular (2011-2017)

 

2018 Ales Tamamı Çözümlü Fasikül Çıkmış Sorular (2011-2017)

 

Yediiklim Yayınları, Türkiyenin 81 il ve bütün ilçelerine ilköğretim 1.Sınıf’tan 12.Sınıf’a kadar YGS-LYS, YGS, LYS, KPSS, KPSS-A, ALES, DGS, YDS, SBS, POLİSLİK, ASTSUBAYLIK vb. gibi Türkiye’deki tüm sınavlara yönelik kitap yayını yapan profesyonel yayın şirketidir.

 

Akademik yayın alanında oldukça geniş bir çeşitlilik sunan Yediiklim Yayınları, Akademik Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na (ALES) hazırlıkta en önemli başvuru kaynaklarından biridir. 2017 yılında güncel olarak basılmış bu kitap YÖK tarafından 07.09.2017 tarihinde açıklanan yeni sınav sistemine uygun olarak hazırlanmıştır. Yeni sistemde; adaylara Sözel Yetenek bölümünde 50 ve Sayısal Yetenek bölümünde de 50 sorudan oluşan toplamda 100 soruluk sınav uygulanacaktır. Yeni sınav sisteminde sınav süresi 150 dakika olarak belirlenmiştir. Böylece her aday sınavın tamamından sorumlu olacak, Sayısal adayların puan ağırlığı Sayısal bölümde, Sözel adayların puan ağırlığı Sözel bölümde daha yüksek olacaktır.

 

Kitap, bu testleri etkili bir şekilde çözebilmeniz ve sorulan soru tiplerini ve çeşitliliğini görebilmeniz için 2011 yılından 2017 yılına kadar olan süreçte uygulanmış ALES sınavlarının tamamını içermektedir. Aynı zamanda çıkmış soruların çözümlerine de yer verilerek adayların gerçek sınav formatına uygun ve benzer çok sayıda soru çözebilecekleri bir yayın ortaya konmuştur.

 

Akademik Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, bilindiği gibi bilgi ağırlıklı bir sınav olmaktan çok mantıksal düşünme becerilerini ölçen bir sınavdır. ALES sınavına hazırlanan adayların kendi puan türlerine kat sayısı yüksek olan testlere ağırlık vermesi gerekmektedir. Sınavda başarılı olabilmek için bir yandan temel konu eksiklerini giderirken bir yandan da mantık sorularını çözmeye önem vermeleri gerekmektedir. Mantık soruları hem sözel hem de sayısal testlerde karşınıza çıkacaktır. Mantık sorularının çözümünde önce tüm verilenler bir yere not edilmeli ve bu verilere göre bir tablo oluşturulmalı, sonrasında çözüme geçilmelidir. Eğer bunu yapmazsanız gözden kaçıracağınız veriler olabilecektir.

Bununla birlikte sınava hazırlanırken size fayda sağlayacak bir diğer nokta bol bol deneme çözmektir. Böylece hem sınav zamanın yönetiminde pratik kazanmış olursunuz hem de çok daha fazla soru çeşidi görmüş olursunuz. Ayrıca çözemediğiniz sorulardan hareketle konu eksiklerinizi saptayabilir, bunların gidermek için çalışmalar yapabilirsiniz.

Bu noktada size en büyük fayda sağlayacak materyallerden biri çıkmış sorulardır. Çıkmış soruları çözerek sınavda sorulan soru tiplerine olan aşinalığınızı arttırabilirsiniz. Aynı zamanda çıkmış soruları zaman sınırlaması koyarak çözerseniz iyi bir sınav pratiği de yapmış olacaksınız.

Yediiklim Yayınları tarafından hazırlanan 2018 Ales Tamamı Çözümlü Fasikül Çıkmış Sorular (2011-2017) bu nedenle sizin için oldukça faydalı bir kaynak olacaktır. 2018 yılına ait güncel baskısı sayesinde sınavdan önce mutlaka edinmeniz bir kaynaktır. Güncel bir baskı olduğu için yeni sınav sistemine uygun bir şekilde hazırlanmıştır. 2011 yılından 2017 yılına kadar uygulanmış tüm sınavların çıkmış soruları sınav formatına da uygun bir şekilde hazırlanıp tek bir kitapta toplanmıştır. Böylece yeni ve eski tüm sınavlara ait sorulara tek bir kaynaktan ulaşabileceksiniz.

 

Ayrıca Yediiklim Yayınları, 2018 Ales Tamamı Çözümlü Fasikül Çıkmış Sorular (2011-2017) kitabında yalnızca 2011-2017 yıllarına ait kitaplar bir arada toplanmamış olup çözümlerine de yer verilmiştir. Böylece denemeleri uyguladıktan sonra çözmediğiniz ya da takıldığınız sorular için ekstra bir kaynak aramanıza gerek almaz, elinizin altındaki kitap yardımıyla çözümlere de ulaşabilirsiniz. Bu şekilde belirli soru tiplerinin ve kalıplarının nasıl çözüldüğünü kavramış olur, aynı soruyla tekrar karşılaştığınızda çözüm için izlemeniz gereken yollara hakim olursunuz.

Article Categories:
Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir